Boromeum
Domovská stránka Boromemum O Boromeu Boromemum Novodobá historie

Novodobá historie

Původní Borromeaum prošlo další stoletou historií, kdy zde nejprve v pronájmu od církve a později ve svém vlastnictví působila především C.K. pošta. Dům, který byl v Hradci Králové znám jako „Stará pošta“, byl využíván v přízemí poštovním úřadem, nadzemní podlaží sloužila jako kanceláře různých podniků, ale též pro bytové účely. Dá se říci, že dům bez řádné údržby přežil jen díky své původní masivní konstrukci.

V roce 2004 byl objekt zakoupen soukromou společností z majetku města Hradec Králové. Okamžitě po prodeji a po nutné sanaci sklepů, půdních prostor a nevyužívaných ploch bylo přistoupeno novým majitelem k rozsáhlé a nákladné opravě a rekonstrukci části objektu. V polovině roku 2005 bylo po rekonstrukčních pracích zprovozněno přízemí objektu, které je využíváno převážně ke gastronomickým účelům. Ve druhé polovině roku 2006 byla dokončena rekonstrukce a modernizace celé vnitřní severní části objektu se zachováním většiny původních dispozic.

V letech 2010 až 2011 došlo k další rozsáhlé rekonstrukci zahrnující rozšíření bytové kapacity, nové střechy, vnější fasády, přístavbu výtahu a uměleckou obnovu sochařské výzdoby. Dokončením několik let trvající náročné rekonstrukce Boromea, se dnes pod názvem „Boromeum residence“ vrací objektu nejen jeho staré jméno, ale i možnost využívat čtyřicítku moderně zařízených apartmánů. Hradci Králové se tak dostala do moderního užívání jedna z jeho historických dominant.

O Boromeu - novodobá historie

Boromeum residence 01Boromeum residence 02Boromeum residence 03
Boromeum residence 04Boromeum residence 05Boromeum residence 06
Boromeum residence 07Boromeum residence 08Boromeum residence 09
PředchozíDalší
O Boromeu
Online rezervace Kompletní fotogalerie

Boromeum residence

ikonka2

+420 727 920 882
ikonka1
Špitálská 183/2 
500 03 Hradec Králové
Jak se k nám dostanete

Kontaktujte nás

Kontaktní malý
Boromeum residence - příjemné místo v historické lokalitě Hradce Králové, které dodá Vašemu pobytu tu správnou pohodu, ať se zdržíte v hotelu jeden den či týden a nebo si zvolíte pronájem bytu třeba i na celý rok.
Příjemné ubytování ve 40 moderně vybavených apartmánech v centru Hradce Králové v památkově chráněné budově s bohatou historií.  

Hotelové ubytování v centru Hradce Králové
Hotel Boromeum residence nabízí ubytování v komfortně a moderně vybavených apartmánech v centru Hradce Králové v jeho historické části, 100 m od Velkého náměstí. Ubytování nabízíme ve 3 typech apartmánů s jedním až čtyřmi lůžky. V hotelu je možné se ubytovat od jednoho dne a délka pobytu není omezena, delší pobyty jsou cenově zvýhodněny.

Pronájem bytů v centru Hradce Králové
Boromeum residence nabízí pronájem komfortně a moderně vybavených bytů (apartmánů) v centru Hradce Králové v jeho historické části, 100 m od Velkého náměstí. Pronájem nabízíme ve 3 typech jednopokojových nebo dvoupokojových bytů. Dlouhodobý pronájem bytů je možný od několika měsíců a délka není omezena.

Rádi Vás provedeme naším objektem nebo zodpovíme Vaše dotazy. Přijďte se podívat a přesvědčit se, jak citlivě a vkusně byla provedena rekonstrukce jednoho z největších objektů na starém městě v Hradci Králové.


Boromeum residence v Hradci Králové hodnocení