Boromeum

Původní představenstvo Boromea

Představenstvo pacholeckého semináře Králové-Hradeckého pozůstává z dvou dohlížitelů, a tří představených.

a) Dohližitelové

  • vysocedůstojný pan František Pelikán inf. Arcijáhen kapituly Král.-Hradecké, bisk. kons. rada a ředitel biskupské kanceláře, b. notář, čestný měšťan Týnišťský, spoluoud společnosti pro zaopatření dospělých slepých atd atd. narozen v Týništi 3. října 1794, … oučty vedl, získal i o vznik a rozkvět ústavu toho neocenitelných zásluh, pročež jej Jeho Exc. Nejdůst. Pan biskup Karel Borrom. Hanl čestným úřadem dohlížitelským poctíti ráčil.
  • vysocedůstojný pan Josef Češka, kanovník, bisk. kons. a manž. soudu rada, zkoumatel čekanců na farní beneficia, doktor libomudrctví atd nar. v  Korouhví 17. května 1811 byl pro veliké zásluhy, který se zvláště obezřetným a znaleckým vedením stavby a uspořádáním celého ústavu získal, za spoludohlížitele Borromea zvolen.

b) Představení

  • veledůstojný pan František Gruss, nar. v Jablonném 13. května 1820, na kněžství posvěcen 25. července 1845, byl do roku 1851 obřadníkem biskupa Karla Hanla, potom 6 měsíců c.k. katechetou gymn. V Hradci Králové…v září 1860 ředitelem Borromea.
  • Dominik Filipp, nar.  V Jamném 10. září 1827, na kněžství posvěcen 25. července 1851, byl od září 1851 kaplanem v Holohlavech, r. 1854 zámeckým kaplanem hraběte Harracha na Hrádku, r. 1856 vychovatelem princů Hohenlohe-Waldenburských ve Vlašských Benátkách, r. 1860 domácím kaplanem a učitelem náboženství u Jeho Jasnosti knížete Lobkovice v Dolních Bořkovicích a v září téhož roku místoředitelem Boromea
  • velectihodný pan Josef Arnošt nar. 13. listopadu 1830 v Opočně, na kněžství vysvěcen 25. července 1855, dostal se v září téhož roku za kaplana do Teplic, v dubnu pak r. 1861 povolán jest co třetí představený do Borromea.
Představeným pacholeckého semináře přidáni jsou co prefekti studií na pomoc též dva bohoslovci, a sice pro rok 1861 pp. Karel Keppert, nyní kaplan v Moravicích, a Jan Křivohlávek, nyní kaplan v Černé, pro rok 1862 pp. Antonín Trávníček a Pavel Rozinek.
O Boromeu
Online rezervace Kompletní fotogalerie

Boromeum residence

ikonka2

+420 727 920 882
ikonka1
Špitálská 183/2 
500 03 Hradec Králové
Jak se k nám dostanete

Kontaktujte nás

Kontaktní malý
Boromeum residence - příjemné místo v historické lokalitě Hradce Králové, které dodá Vašemu pobytu tu správnou pohodu, ať se zdržíte v hotelu jeden den či týden a nebo si zvolíte pronájem bytu třeba i na celý rok.
Příjemné ubytování ve 40 moderně vybavených apartmánech v centru Hradce Králové v památkově chráněné budově s bohatou historií.  

Hotelové ubytování v centru Hradce Králové
Hotel Boromeum residence nabízí ubytování v komfortně a moderně vybavených apartmánech v centru Hradce Králové v jeho historické části, 100 m od Velkého náměstí. Ubytování nabízíme ve 3 typech apartmánů s jedním až čtyřmi lůžky. V hotelu je možné se ubytovat od jednoho dne a délka pobytu není omezena, delší pobyty jsou cenově zvýhodněny.

Pronájem bytů v centru Hradce Králové
Boromeum residence nabízí pronájem komfortně a moderně vybavených bytů (apartmánů) v centru Hradce Králové v jeho historické části, 100 m od Velkého náměstí. Pronájem nabízíme ve 3 typech jednopokojových nebo dvoupokojových bytů. Dlouhodobý pronájem bytů je možný od několika měsíců a délka není omezena.

Rádi Vás provedeme naším objektem nebo zodpovíme Vaše dotazy. Přijďte se podívat a přesvědčit se, jak citlivě a vkusně byla provedena rekonstrukce jednoho z největších objektů na starém městě v Hradci Králové.


Boromeum residence v Hradci Králové hodnocení