rezidenční  bydlení  v centru

V našem objektu se primárně zaměřujeme na pronájem bytových prostor, a to převážně pro účely bydlení. Jedná se o pronájmy apartmánů / bytů v řádech měsíců, počínaje jedním měsícem a výše. K těmto účelům jsme vyčlenili několik základních typů apartmánů (rozděleno dle velikosti), možností vybavení a také doplňkových služeb. Apartmány pronajímáme jak tuzemským klientům, tak i zahraničním (mluvíme i anglicky). Nájemníkům zajišťujeme maximální komfort a pohodu, spojené s pocitem bezpečí a zázemím. Naším cílem je zajistit všem nájemníkům v našem domě pocit, jako by byli doma.

Ve všech vnitřních prostorách domu je přísný zákaz kouření – k tomuto účelu je k dispozici venkovní kuřárna. Pro uložení jízdních kol máme prostory k tomuto účelu přímo určené. Kočárky je možné parkovat buď přímo v apartmánech, nebo na chodbě před. Kočárky je možno pohodlně přemístit do patra díky velkokapacitnímu výtahu, kterým je náš dům vybaven (jedná se o osobní výtah pro 12 osob).

 

 

STŘEDNĚDOBÝ A DLOUHODOBÝ PRONÁJEM

Délka pronájmu u nás není nijak omezena, resp. služby rezidenčního bydlení je možné využít již od jednoho měsíce, po neomezenou dobu. S každým nájemníkem je sepsána klasická nájemní smlouva, která je buď časově omezena (nájemní vztah na dobu určitou) nebo bez omezení (nájemní vztah na dobu neurčitou) s výpovědní lhůtou.

VYBAVENÍ APARTMÁNŮ

Primárně pronajímáme apartmány se základním vybavením – vybavené jen nábytkem a základními spotřebiči (lednice, varná deska, digestoř). Po dohodě zajišťujeme i rozšířené či kompletní vybavení apartmánu (včetně ložního povlečení a ručníků). Tato služba může být zpoplatněna nad rámec běžného nájmu. V základní ceně pronájmu je DPH, energie (voda, topení, elektro), úklid společných prostor, užívání společné prádelny, likvidace odpadu, drobná údržba (nikoli práce běžného charakteru spojené s užíváním), základní vybavení, internet (dle aktuálních možností poskytovatele služby), služby recepce (po omezenou denní dobu), satelitní příjem a příjem pozemního digitálního vysílání. V nájmu nejsou zahrnuty poplatky za vysílání (rozhlas či televize) – tato povinnost je na uživateli apartmánu (nájemníkovi).

TYPY APARTMÁNŮ

Apartmány k pronájmu jsou vhodné jak pro jednotlivce, dvojice či celé rodiny. Jsou primárně rozděleny na jednopokojové a dvoupokojové. Jednopokojové apartmány mají oddělený prostor pro spaní ve zvýšeném patře a dělí se na tři kategorie dle velikosti – jednopokojový apartmán MALÝ, STŘEDNÍ a VELKÝ. Dvoupokojové apartmány jsou rozděleny podle velikosti na STANDARD a KOMFORT. Většina dvoupokojových apartmánů má k dispozici i zvýšené patro na spaní (či pro uložení věcí).

DOPLŇKOVÉ SLUŽBY

V celém domě je k dispozici vysokorychlostní internetové Wifi připojení (rychlostně omezeno na jednotlivé koncové uživatele s ohledem na ostatní). Pokud nájemník nechce z nějakého důvodu využívat naše připojení, je možné zajistit si vlastní individuální připojení. V každém apartmánu je také k dispozici satelitní příjem a příjem běžného digitálního vysílání ve standardu DVB-T2. Všichni nájemníci mají možnost využívat společnou prádelnu v domě a to zdarma. Součástí služeb pronájmu je také běžná údržba apartmánů (některé práce mohou být zpoplatněny) a úklid společných prostor. Lze také zajistit individuální či pravidelný úklid apartmánů, včetně výměny lůžkovin a ručníků (tato služba je zpoplatněna). K dispozici je také recepce s časově omezenou provozní dobou a non-stop linka pro akutní případy či informace.

PLATBY

Při zahájení nájemního vztahu je vždy vyžadována úhrada vratné kauce. Její výše je závislá na délce nájemního vztahu a vybavení. Převážně však je požadována kauce ve výši dvou měsíčních nájmů. Tato platba je většinou hrazena hotově při podpisu nájemní smlouvy. Pouze ve výjimečných případech je možno kauci uhradit převodem – většinou při úhradě předem, ovšem podmínky musí být předem dohodnuty (tuto variantu nelze nárokovat automaticky).

Platit nájemné je možné pouze dvěma způsoby – hotově nebo bankovním převodem. Při hotovostní platbě požadujeme platbu pouze v lokální měně, tedy Kč. Nájemné není možné hradit platební kartou, ani žádným jiným způsobem. Datum splatnosti je vždy uvedeno v nájemní smlouvě.