rezidenční  bydlení  v centru

V našem objektu se primárně zaměřujeme na pronájem bytových prostor, a to převážně pro účely bydlení. Jedná se o pronájmy apartmánů / bytů v řádech měsíců, počínaje jedním měsícem a výše. K těmto účelům jsme vyčlenili několik základních typů apartmánů (rozděleno dle velikosti), možností vybavení a také doplňkových služeb. Apartmány pronajímáme jak tuzemským klientům, tak i zahraničním (mluvíme i anglicky). Nájemníkům zajišťujeme maximální komfort a pohodu, spojené s pocitem bezpečí a zázemím. Naším cílem je zajistit všem nájemníkům v našem domě pocit, jako by byli doma.

Ve všech vnitřních prostorách domu je přísný zákaz kouření – k tomuto účelu je k dispozici venkovní kuřárna. Pro uložení jízdních kol máme prostory k tomuto účelu přímo určené. Kočárky je možné parkovat buď přímo v apartmánech nebo na chodbě před. Kočárky je možno pohodlně přemístit do patra díky velkokapacitnímu výtahu, kterým je náš dům vybaven (jedná se o osobní výtah pro 12 osob).

 

 

STŘEDNĚDOBÝ A DLOUHODOBÝ PRONÁJEM

Délka pronájmu u nás není nijak omezena, resp. služby residenčního bydlení je možné využít již od jednoho měsíce po neomezenou dobu. S každým nájemníkem je sepsána klasická nájemní smlouva, která je buď časově omezena (nájemní vztah na dobu určitou) nebo bez omezení (nájemní vztah na dobu neurčitou) s výpovědní lhůtou.

VYBAVENÍ APARTMÁNŮ

Primárně pronajímáme apartmány se základním vybavením – vybavené jen nábytkem a základními spotřebiči (lednice, varna deska, digestoř). Po dohodě zajišťujeme i rozšířené či kompletní vybavení apartmánu (včetně ložního povlečení a ručníků). Tato služba může být zpoplatněna nad rámec běžného nájmu. V základní ceně pronájmu je DPH, energie (voda, topení, elektro), úklid společných prostor, užívání společné prádelny, likvidace odpadu, drobná údržba (nikoli práce běžného charakteru), základní vybavení, internet (dle aktuálních možností poskytovatele služby), služby recepce (po omezenou denní dobu), satelitní příjem a příjem pozemního digitálního vysílání. V nájmu nejsou zahrnuty poplatky za vysílání (rozhlas či televize) – tato povinnost je na uživateli apartmánu (nájemníkovi).

TYPY APARTMÁNŮ

Apartmány k pronájmu jsou vhodné jak pro jednotlivce, dvojice či celé rodiny. Jsou primárně rozděleny na jednopokojové a dvoupokojové. Jednopokojové apartmány mají oddělený prostor pro spaní ve zvýšeném patře a dělí se na tři kategorie dle velikosti – jednopokojový apartmán MALÝ, STŘEDNÍ a VELKÝ. Dvoupokojové apartmány jsou rozděleny podle velikosti na STANDARD a KOMFORT. Většina dvoupokojový apartmánů má k dispozici i zvýšené patro na spaní (či pro uložení věcí).

DOPLŇKOVÉ SLUŽBY

V celém domě je k dispozici vysokorychlostní internetové wi-fi připojení (rychlostně omezeno na jednotlivé koncové uživatele s ohledem na ostatní). Pokud nájemník nechce z nějakého důvodu využívat naše připojení, je možné zajistit si vlastní individuální připojení. V každém apartmánu je také k dispozici satelitní příjem a příjem běžného digitálního vysílání ve standardu DVB-T2. Všichni nájemníci mají možnost využívat společnou prádelnu v domě a to zdarma. Součástí služeb pronájmu je také běžná údržba apartmánů (na některé mohou být zpoplatněny) a úklid společných prostor. Lze také zajistit individuální či pravidelný úklid apartmánů včetně výměny lůžkovin a ručníků (tato služba je zpoplatněna). K dispozici je také recepce s časově omezenou pracovní dobou a non-stop linka pro akutní případy či informace.

PLATBY

Při zahájení nájemního vztahu je vždy vyžadována úhrada vratné kauce. Její výše je závislá na délce nájemního vztahu a vybavení. Převážně však je požadována kauce ve výši dvou měsíčních nájmů. Tato platba je většinou hrazena hotově při podpisu nájemní smlouvy. Pouze ve výjimečných případech je možno kauci uhradit převodem – většinou při úhradě předem, ovšem podmínky musejí být předem dohodnuty (tuto variantu nelze nárokovat automaticky).

Platit nájemné je možné pouze dvěma způsoby – hotově nebo bankovním převodem. Při hotovostní platbě požadujeme platbu pouze v lokální měně, tedy Kč. Nájemné není možné hradit platební kartou ani žádným jiným způsobem. Datum splatnosti je vždy uvedeno v nájemní smlouvě.